top of page

Кафедра гістології, цитології та ембріології

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

АДРЕСА: Україна, 61022, м. Харків,

пр. Науки, 4, НЛК

Тел. (057) 707-72-78 (завідувач), 707-73-51; 707-73-46.

histology@knmu.kharkov.ua

Кафедра гістології, цитології та ембріології  ХНМУ – найстаріша в Україні

Кафедра гістології, цитології та ембріології Харківського національного медичного університету є першою в Україні. Початком її існування офіційно вважається квітень 1867 р.

 

Засновником кафедри гістології був професор, доктор медицини Никонор Адамович Хржонщевський, який зробив великий внесок у області вивчення морфології нирок.

 

Протягом різних років кафедру очолювали проф. І.П. Щелков, І.К. Вагнер, К.З. Кучин, М.К. Кульчицький, доктор медицини М.Ф. Кащенко. З 1937 р. до 1974 р. кафедрою завідував видатний гістолог, заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії УРСР доктор біологічних наук, професор Борис Володимирович Альошин, який успішно займався вивченням важливих теоретичних проблем сучасної нейроендокринології.

 

З 1976 р. до 1995 р. кафедрою керував академік Української академії наук національного прогресу (1996), доктор медичних наук, професор Євген Якович Панков.

 

З 1996 по 2014 роки кафедру очолював доктор медичних наук, професор Сергій Юрійович Масловський.

З 2014 по 2024 роки завідувачем кафедри був доктор медичних наук, професор Олександр Юрійович Степаненко.

Навчальна робота

Дисципліни, що викладаються на кафедрі — гістологія, цитологія та ембріологія. З огляду на те, що викладання гістології вимагає великої кiлькостi ілюстративного матеріалу, чимало схем, малюнків, мікрофотографій, електронограм, класифікацій демонструється на лекціях i практичних заняттях. ЛекціЇ читаються з використанням вiдеофiльму за матеріалами навчальних мікропрепаратів, створеного спiвробiтниками кафедри.

 

Чимало уваги приділяється вдосконаленню навчального процесу студентів. На кожному практичному занятті проводиться: діагностика мікроскопічних препаратів, електронограм, малювання й опис мікропрепаратів; розшифровка гістологічних задач; письмові відповіді на контрольні запитання з використанням обов'язкових навчальних елементів. На підсумкових заняттях студенти проходять тестування за допомогою комп’ютерної програми з контролю й з’ясування рівня знань.

Колектив кафедри

Колектив кафедри гістології, цитології та ембріології ХНМУ, 2017 рік

bottom of page